Wiosenne inspiracje: ręcznie robione ażury

Pod koniec 2018 wybiegi mody wypełniły zapowiedzi wiosennych trendów, których nie mogliśmy doczekać się przez całą zimę.. Nareszcie nadszedł ten wytęskniony czas! Wiosna w pełni rozkwita za naszymi oknami, a wystawy sklepowe i ulice wypełniają się nowym spektrum barw i tekstur.
W tym roku zobaczymy ich wyjątkowo wiele! Jest jednak jeden trend, na który warto zwrócić szczególną uwagę – ażury! Sprawdź jak je modnie nosić.

Robione na szydełku ażury w stylu Vintage przybiorą w tym roku styl znany z lat 70., który kojarzymy głównie z hippisami, karaibskimi plażami czy trendem boho. Jednak odnalezienie się w natłoku wzorów i faktur może być przytłaczające, a wzrost popularności tego trendu sprawi, że trudniej będzie sprawić, aby nasze stroje były… wyjątkowe. Co zrobić, aby nasz strój był niepowtarzalny, ale wciąż modny?

DIY

Znając trendy, i czerpiąc inspiracje z naszego otoczenia możemy podjąć się wyzwania i spróbować zrobić naszą garderobę sami. W Internecie z łatwością znajdziemy wzory na różnych poziomach trudności, które sprawią, że całe przedsięwzięcie będzie mniej onieśmielające. Kiedy już opanujemy podstawową technikę, jedynym ograniczeniem będzie nasza wyobraźnia!

Obecnie jedne z ciekawszych wzorów oferowane są przez markę We Are Knitters. Tej wiosny w ich 16-tej kolekcji znajdziemy projekty, które mogłyby znaleźć się na wybiegach Mediolanu i Nowego Jorku. Wśród nich mamy np. Kapalua Tee, piękna bluzka inspirowana strojami prosto z Hawajów. Zestaw na poziomie średniozaawansowanym z pewnością będzie idealnym uzupełnieniem naszej wiosennej garderoby!

Świetnym wzorem dla początkujących, dzięki któremu możemy skorzystać z dobroci szydełkowania, są szale. Są one z natury mniej skomplikowane i pozwolą nam doprowadzić nasz kunszt do perfekcji! WAK oferuje szal hilo, na którego punkcie oszaleje nie jedna fashionistka.

Z kolei jeżeli jesteśmy gotowi na większe wyzwanie warto przyjrzeć się sukienkom i kardiganom, które stworzą niepowtarzalną wiosenno-letnią stylizację. Świetnym przykładem będzie sukienka Makaha prosto z wyspy Oahu, do zrobienia z włóczki w modnych w tym sezonie kolorach nude!

Coś ekstra

Szydełkowanie jak i robienie na drutach, poza byciem najnowszym krzykiem mody jest też świetną praktyką, którą warto włączyć do naszego życia na stałe. Powtarzalne czynności dają efekt medytacyjny, który pozwala na wprowadzenie nas w stan głębokiego relaksu. Dzięki chwilom spędzonym na pracy uda nam się lepiej poznać nas samych i nasze myśli. Obserwując nasze ruchy, poznamy nasz temperament i nauczymy się dyscypliny, która z pewnością okaże się pomocna na innych płaszczyznach naszego życia.

W czasach, w których trendy szybko przemijają, warto postawić na niepowtarzalność i wyjątkowość. Ręcznie robione, ponadczasowe ubrania o wartości sentymentalnej dodadzą naszym stylizacjom charakteru i staną się częścią naszej garderoby na dłużej, a sam proces tworzenia przyniesie nam wiele niezapomnianych chwil. Szycie i robienie własnych ubrań daje niesamowite poczucie satysfakcji, którego warto spróbować. Co więcej, w tym sezonie jest to najmodniejszy wybór!

Sensi Gray PR