Sklep Zara w modelu pop-up store.

W modelu pop-up klient wchodzi do sklepu stacjonarnego, gdzie może przymierzyć ubranie w każdym rozmiarze. Już w tym momencie eliminujemy sytuacje, gdzie brakuje nam danego rozmiaru ponieważ ktoś wykupił ostatnią sztukę. Dzieje się tak, ponieważ w sklepie takim nie można od razu zamówić ubrania i wynieść go z lokalu a jedynie dostępna jest opcja przymiarki.

W sytuacji, gdy dany krój przypadnie nam do gustu i odnajdziemy się w danym rozmiarze będziemy mogli po odłożeniu produktu na miejsce podejść do interaktywnego ekranu, w którym będzie możliwość złożenia zamówienia na dany produkt. Jeżeli zamówienie złożymy przed godziną 14:00 wówczas produkt otrzymamy pod drzwi tego samego dnia. Prawda, że wygodne?

Zdaje się, że tego rodzaju rozwiązanie zbiegiem okoliczności pozwoli ominąć zakazy handlowe w weekendy, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia ten model sprzedaży.

Przypomnijmy, że do grupy Inditex – właściciela Zary – należą także takie marki jak Bershka, Pull and Bear, Stradivarius, przez co w przypadku realizacji programu pilotażowego z modelem pop-up tego typu rozwiązania z pewnością zobaczymy i w tych markach.