Poznaj historię polskiej marki, marki Ryłko

Zaczęło się w latach 60tych

To początki, czyli czas, gdy Stanisław Ryłko otwiera zakład szewski w Kalwarii Zebrzydowskiej. Firma oferuje wtedy tylko obuwie męskie. Moda tego okresu inspirowana jest stylem Beatlesów. Kobiety noszą spódniczki mini i trapezowe sukienki, a mężczyźni wąskie spodnie, golfy i marynarki bez kołnierzy. Ryłko od początku tworzy obuwie bardzo modne w tym popularne obuwie męskie zwane potocznie beatlesówkami.

Lata 70-te

To poważne zmiany polegające na wprowadzeniu do produkcji kolekcji damskiej. To też okres prawdziwej rewolucji w modzie – kobiety zaczynają nosić spodnie, a ubiór staje się luźniejszy. W tym okresie narodził się styl punk, a także disco. Jednym z trendów tych lat są masywne, ciężkie buty na dużych platformach.

Lata 80-te

W tym okresie produkowane jest głównie obuwie damskie. Marka się rozwija i staje się coraz bardziej rozpoznawalna wśród Klientów. Moda w tym okresie jest kiczowata – neonowe kolory, brokat, lakierowane skóry. Popularne w tym czasie są dodatki w sportowym stylu i takie też obuwie.

Lata 90-te

W 1997 roku w Krakowie otwarty zostaje pierwszy salon Ryłko. Jest to początek ekspansji sklepów firmowych na terenie Polski.
Jeśli chodzi o modę, to gusta polaków kształtowane są przez dwa popularne seriale ,,Beverly Hills 90210”i ,,Dynastię”. Trendy tego okresu to przerysowane żakiety, futra, jeans. To też zamiłowanie do przepychu. Znane wokalistki Spice Girls promują modę na zwierzęce wzory i wysokie platformy.

Współczesność od roku 2000

Pozycja Ryłko na rynku polskim jest już bardzo silna. To okres zdobywania wielu wyróżnień w rankingach marek obuwniczych. Obuwie marki Ryłko jest też doceniane wśród stylistów w kolorowej prasie.
W tym okresie można nosić w zasadzie wszystko. Indywidualizm nie jest dziwactwem, a przejawem wyrażania siebie przez modę. Wciąż popularna jest jednak klasyka.

Rok 2014 to historyczny moment w dziejach marki, czyli 50 rocznica istnienia. Z tej okazji zorganizowany zostaje konkurs ,,500 par butów na 50 lat Ryłko”. Konkurs ma uczcić sukces firmy i nagrodzić wiernych fanów oraz Klientów.