Jak zatrzymać czas dla skóry?

Starzenie się to nie tylko zmarszczki, ale także coraz bardziej widoczna wiotkość i utrata elastyczności skóry. Czy istnieją sposoby na zatrzymanie tych procesów i naprawienie szkód wyrządzonych przez upływ czasu? Czy twarz można odmłodzić bez inwazyjnej operacji plastycznej?

Nieuchronne zmarszczki?

Kiedy się starzejemy, gruczoły potowe i łojowe, które dostarczają skórze wilgoci oraz tłuszczu, zużywają się i stopniowo przestają pracować. W efekcie traci ona swoją elastyczność i wilgotność, staje się wysuszona i pojawiają się na niej załamania. Jeśli chcesz na dłużej zatrzymać młody wygląd twarzy, powinnaś pozbyć się złych nawyków. Przede wszystkim zapomnij o wizytach na solarium, rzuć palenie i ogranicz spożywanie alkoholu, który ma negatywny wpływ na poziom witaminy A, czyli ważnego antyoksydantu. Niebagatelny wpływ na kondycję skóry ma też odpowiedni sposób odżywiania. Zbyt duża ilość cukru i produktów o wysokim indeksie glikemicznym w codziennej diecie wpływa nie tylko na twoją wagę – może też sprawić, że będziesz wyglądać na starszą, niż jesteś. Ogromne znaczenie ma też naturalne nawilżanie organizmu od wewnątrz, czyli picie odpowiedniej ilości wody – jej optymalna ilość to co najmniej 1,5 l dziennie.

Utrata jędrności

Zmarszczki to niestety nie jedyny problem, z jakim borykają się osoby z zaawansowanym procesem starzenia. Wraz z wiekiem skóra traci swoją gęstość, czego powodem są ubytki kolagenu i kwasu hialuronowego. Dodatkowo stopniowo tracimy poduszeczki tłuszczowe, uwydatniające i wypełniające okolice policzków i „doliny łez”. W efekcie linia żuchwy staje się mniej wyraźna, a kształt twarzy ulega zmianie. Skóra zaczyna robić się luźna i „wisieć”  w dolnej części twarzy, co dla wielu osób stanowi duży problem estetyczny. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieją metody, także niechirurgiczne, dzięki którym można widocznie odmłodzić twarz i poczuć się lepiej we własnym ciele.

Lifting bez skalpela

Do niedawna powszechny był pogląd, że wygładzenie zmarszczek możliwe jest tylko za pomocą botoksu, a lifting twarzy wiąże się z operacją plastyczną. Jeszcze kilka lat temu rzeczywiście tak było, jednak dziś coraz bardziej popularne stają się nieinwazyjne metody usuwania oznak starzenia skóry – mówi dr Marta Tazbir z kliniki Tazbir w Łodzi – moim pacjentom, którzy borykają się z takimi problemami, polecam zabieg z użyciem Secret RF 2.0. W standardowych zabiegach liftingujących i ujędrniających urządzenie wprowadza bardzo cienkie igły na regulowaną głębokość między 0.5 mm a 3.5 mm, emitując przy tym falę radiową nagrzewającą tkankę wokół powierzchni igieł bez przegrzania skóry i bez ryzyka poparzeń.  – W wyniku wytworzenia energii w tkance dochodzi do powstania punktów koagulacji oraz kontrolowanych przegrzań, które zapoczątkowują proces regeneracji i tworzenia nowych struktur kolagenowych. Zabieg wykonywany jest po około 20-30 minutach od znieczulenia, a sam trwa ok. 15-20 minut. Rezultaty widoczne są już po 1 sesji, jednak zalecane jest wykonanie 3-5 procedur co 3-4 tygodnie – tłumaczy dr Tazbir.

(Nie)twarzowe problemy

Warto wspomnieć, że zabieg Secret RF oprócz niwelowania zmarszczek i liftingu ma także inne funkcje, takie jak zamykanie naczynek, redukcja przebarwień czy zwężania porów. – Dzięki zastosowaniu innowacyjnej głowicy zabiegowej Smartcure, doskonale rewitalizuje skórę również w przypadku tych pacjentów, którzy borykają się z cerą problematyczną, np. mocno naczynkową czy łojotokową – mówi dr Marta Tazbir.

Materiał opracowała Newseria