Jak dobrać strój kąpielowy tak, by odzwierciedlał Twoją osobowość?

Wygląd jest naszą wizytówką – to, jak nas widzą inni, ma wpływ na to, jak jesteśmy odbierani przez najbliższe otoczenie. I chociaż wielu się do tego nie przyznaje, trudno się kłócić z tym stwierdzeniem. Dlatego ważne jest, by ubrania, które wybieramy, podkreślały naszą osobowość. Latem topowym elementem naszej garderoby jest strój kąpielowy, niezbędny podczas wakacyjnych podróży, a także element letnich stylizacji. Jak wybrać strój, który będzie wyrazem ponadczasowej elegancji i posłuży nam przez długie lata?

Trendy modowe zmieniają się błyskawicznie, często wręcz trudno za nimi nadążyć. Niektóre będą nam pasować, a inne nie. Ważne jest więc, by dobierać ubrania w zgodzie ze sobą, a nie kierując się obecnie panującą modą. Dobrym rozwiązaniem są klasyczne, ponadczasowe formy, które nigdy nie wyjdą z mody i będą służyć nam przez lata.

– Każdy potrafi ubrać się modnie. Wystarczy wejść do sklepu i kupić stylizację z wystawy. Sztuką jest jednak ubrać się tak, by podkreślić swój styl i charakter, czyli pozostać w zgodzie ze sobą – moim zdaniem na tym właśnie polega moda. Wiem, że wybór kostiumu kąpielowego jest dla wielu kobiet nie lada wyzwaniem. Kostium powinien być dla nas niczym druga skóra, w końcu odsłaniając swoje ciało, odsłaniamy też siebie i naszą wrażliwą stronę. Dlatego ważne jest, by czuć się w nim dobrze i komfortowo – podsumowuje Zuzanna Łuczkowiak, projektantka i właścicielka marki Susan Swimwear. Dodaje: – Klasyczne i eleganckie kroje są ponadczasowe. Raz wybrane – będą nam służyć latami. Dobra jakość materiału i krój dopasowany do sylwetki to mój przepis na plażową elegancję.

Na co zwrócić uwagę, wybierając stój kąpielowy?

To, od czego powinnyśmy zacząć, to poznanie swoich wymiarów i typu sylwetki. Ułatwi to wybór modelu i kroju kostiumu, w którym będziemy wyglądać najlepiej. Inne stroje będą pasowały „gruszce”, a inne „klepsydrze”. Dlatego warto dowiedzieć się, jakim typem jesteśmy. „Gruszkom” poleca się kostiumy, które optycznie powiększą biust, „kołom” jednoczęściowe stroje w stonowanych kolorach, „prostokątom” modele, które uwydatnią biust i poszerzą biodra, „marchewkom” trójkątne góry i doły, które optycznie powiększą biodra, a „klepsydrom” będą pasować niemal wszystkie kroje.

– Zauważyłam, że wiele kobiet ma problem zwłaszcza w doborze górnej części kostiumu. Wiem, że często jest to dużym wyzwaniem, szczególnie dla kobiet, które posiadają większe piersi. W swoich projektach zastosowałam rozwiązanie tego problemu – każdy model posiada możliwość włożenia indywidualnie dobranych wkładek, które bez względu na rozmiar będą zbierać i podtrzymywać piersi. Polecam takie rozwiązania wszystkim kobietom, które mają problem z doborem odpowiedniego kostiumu do swojego biustu.

Kiedy znamy już kroje i modele, które nam pasują, możemy przejść do wybrania wzorów i kolorów, które pokażą naszą energię i charakter. Oczywiście możemy kierować się po prostu tym, co się nam podoba, ale możemy też pójść o krok dalej i celowo wybierać kolory, które pokażą nas w pożądany sposób. Nie od dziś wiadomo, że kolory oddziałują na emocje: czerwony kojarzony jest z siłą i pewnością siebie, żółty z pozytywną energią, zielony z naturą i harmonią, niebieski ze stabilizacją i mądrością, czarny z elegancją i tajemniczością, a szary z wyrafinowaniem. Kolory mają moc – za ich pomocą możemy komunikować innym nasz nastrój czy emocje, które nam towarzyszą.

Ta wiedza z pewnością ułatwi nam wybór wymarzonego stroju kąpielowego. Warto jednak pamiętać, że idealny kostium to taki, w którym będziemy czuć się pięknie i komfortowo! To najważniejsza zasada, którą powinnyśmy się kierować, bowiem pewność siebie, uśmiech na twarzy i odważny krok, to najlepsza wizytówka szczęśliwej kobiety.

Zuzanna Łuczkowiak – założycielka i projektantka Susan Swimwear – marki produkującej stylowe kostiumy kąpielowe. Przez znajomych nazywana „Damą w kapeluszu” ze względu na swój klasyczny gust i styl ubierania. Z modą związana jest niemal całe życie – już w wieku 18 lat stworzyła swoją pierwszą markę modową, która przez 4 lata istnienia na rynku odnosiła wiele sukcesów. Od początku Zuzanna Łuczkowiak stawiała na najlepsze materiały, jakość i klasyczne, ponadczasowe kroje. Pracując w agencji eventowej, organizowała między innymi takie modowe wydarzenia jak Kreatywne Targi Mody. Wszystkie swoje wartości i doświadczenia zawarła w projektowanych przez nią kostiumach kąpielowych. Jej dewizą jest przede wszystkim wysoka jakość i ponadczasowy szyk.